Tipy na výlet

ANNINA STUDÁNKA

V Sosnové, u cesty směrem do Lichnova,stojí pod vzrostlými stromy romantická kaplička sv. Anny. Současná zděná stavba z roku 1926 stojí v místě původní dřevěné kapličky. Vedle kaple, z hloubky okolo 50m, vyvěrá tzv. Annina studánka. Legenda vypráví o zázračném uzdravení slepého chlapce z Horního Benešova poté, co se modlil, a omýval oči vodou ze studánky. Výzdobu kaple tvoří obraz se zázračnými motivy, který věnovali místní sedláci. Více info zde

Annina studánka  ukazatel  cesta

foto: archiv firmy Vitaminátor

 

ROZHLEDNA - SOSNOVÁ

Na Anenském vrchu, u obce Sosnová na Opavsku, vznikla na podzim 2018 dřevěná rozhledna. Jedná se o sedmipatrovou dřevostavbu se šestiúhelníkovou vrcholovou plošinou, kotvena je do čtyř betonových pilířů, které jsou obložené kamenem.
Dřevěná turistická rozhledna se sedmi vyhlídkovými plošinami a zastřešenou šestiúhelníkovou vrcholovou plošinou je ukotvena na čtyřech betonových pilířích obložených kamenem. Na výšku měří celých 25 metrů.

Současně se stavbou rozhledny bylo v blízkosti vybudováno zastřešené odpočívadlo s posezením u stávající studny, která byla opravena a je využívána jako odpočinkové místo. Na materiál a konstrukci obou staveb byl použit modřín.

Z vyhlídkového ochozu ve výšce 22 metrů nad zemí si můžete prohlédnout široké okolí, směrem na severozápad je možné vidět i vrchol Jeseníků - Praděd. Více info zde
 
rozhledna  ukazatel  cesta
 
foto: archiv firmy Vitaminátor