Sadařova naučná stezka, I. etapa

 

VITAMINÁTOR má svoji naučnou stezku s příznačným názvem „Sadařova naučná stezka“. Naše naučná stezka je vybavena edukativními mobiliáři, které zábavnou formou seznámí návštěvníky např. o šetrných formách hospodaření na zemědělských půdách různých typů, o koloběhu vody v přírodě, o péči o rostliny, stromy a přírodu. Umístěné prvky jsou koncipovány jako „interaktivní“, stezku neprojdete jen tak, je potřeba aktivní zapojení návštěvníků. Už jste si někdy zahráli „ptačí pexeso“ nebo poznávali dřeviny podle plodů a listů? Nelze opomenut ani čas pro hru – stezka je opatřena drobnými herními prvky.

Průvodcem naší stezkou Vám bude „Knížečka malého farmáře“. Zde je obsaženo jednak mnoho zajímavých informací, ale také dílčích úkolů.

Zaměření naučné stezky vychází z koncepce a filozofie našeho rodinného podniku VITAMINÁTOR.

Kromě kvalitních výrobků chceme také předávat zkušenosti a znalosti dalším lidem – dětem a mládeži, ale také dospělým. Naše venkovní prostory jsou v podstatě otevřené všem, zájemcům rádi ukážeme „jak to u nás funguje“ a to v podstatě od přípravy půdy, péče o plodiny, až po cestu jednotlivých výpěstků k finálnímu produktu, a také co všechno je potřeba znát, aby byly výpěstky dobré a kvalitní.

 

Projekt „Sadařova naučná stezka, I. Etapa“ je realizován díky spolufinancování z rozpočtu Moravskoslezského kraje.